امروز شنبه , 19 آبان 1403

پاسخگویی شبانه روز (حتی ایام تعطیل)

10,000 تومان
  • فروشنده : نرگس محمدی

  • کد فایل : 62059
  • فرمت فایل دانلودی : docx
  • تعداد مشاهده : 2.4k

دانلود طرح درس روزانه درس الگو های عددی و هندسی ریاضی پایه اول

دانلود طرح درس روزانه درس الگو های عددی و هندسی ریاضی پایه اول

0 2.4k
لینک کوتاه https://bankefile1403tt30hamgamdaftaroketab-comfilekadehravayat.pdf-doc.ir/p/1a63e34 |

همکار گرامی با من همراه شوید با یکی دیگر از طرح درس روزانه درس الگو های عددی و هندسی ریاضی پایه اول 

این فایل word و قابل ویرایش میباشد 

لازم به ذکر است این فایل با زحمات زیاد و بر  اساس برداشت مدیر سایت از بخشنامه های اموزش و پرورش برای شما عزیزان تهیه و تدوین نموده است 

قسمتی از شرح فایل 

سطح هدف    اهداف و پیامدها
وجود تعامل بین معلم و دانش آموزان در فراگیری درس الگو های عددی و هندسی
فعالیت بر اساس اهداف معین واز پیش تعیین شده در فراگیری درس الگو های عددی و هندسی
طراحی منظم با توجه به موقعیت و امکانات درس الگو های عددی و هندسی
ایجاد فرصت و تسهیل یادگیری در فراگیری درس الگو های عددی و هندسی

هدف کلی    دانش آموزان باید مفاهیم درس الگو های عددی و هندسی را در پایه اول به طور کامل فرا بگیرند.
اهداف مرحله‌ای    1.       تعدادجلساتی که در هفته به این تدریس کتاب ریاضی درس الگو های عددی و هندسی پایه اول اختصاص داده شده است .
2.       تعداد دروس کتاب درسی با رعایت پیچیدگی مفاهیم کتاب ریاضی درس الگو های عددی و هندسی پایه اول
3.      تعدا د ماهی که به این درس کتاب ریاضی درس الگو های عددی و هندسی پایه اول تخصیص یافته است.
بنا بر این بعد از در نظر گرفتن مسائل و مواردی که ذکر گردید،زمانبندی کتاب ریاضی درس الگو های عددی و هندسی پایه اول را بررسی و تدوین می نماییم.

هدف‌های رفتاری آموزشی    اهداف (با رعایت توالی محتوای درسی)
انتظارات در پایان آموزش    حیطه و سطح در بلوم    عناصر برنامه درسی ملی
تعقـل، ایمـان، علـم، عمـل و اخـلاق
              عنصر    عرصه ارتباط با
                   خود    خدا    خلق    خلقت
    اندیشیدن در مورد توانایی های دیگران و چگونگی تدریس کتاب ریاضی درس الگو های عددی و هندسی پایه اول     شناختی    تفکر            *    
    علاقه به استفاده از نتایج تدریس کتاب ریاضی درس الگو های عددی و هندسی پایه اول    عاطفی    ایمان            *    
    آگاهی و اطلاع از کاربرد این درس در زندگی روزمره    شناختی    علم            *    
    تفکر در مورد دانستنی های تدریس کتاب ریاضی درس الگو های عددی و هندسی پایه اول     شناختی    عمل    *            
    ایمان و باور داشتن به فراگیری تدریس کتاب ریاضی درس الگو های عددی و هندسی پایه اول    عاطفی    اخلاق    *            
    فکر کردن در مورد توانایی های دیگران و مفاهیم درس و زندگی چه ارتباطی با هم دارند    شناختی    تفکر                *
    علاقه به استفاده از عمل کاربرد درس و محاسبه های مربوط به محیط بیرون و طبیعت    روانی حرکتی    ایمان                *
    درک و آگاهی از اندازه گیری آفریده های خداوند در طبیعت    شناختی    علم                *
    استفاده از درس در طبیعت    روانی حرکتی    عمل                *
    اندیشیدن در مورد  اینکه در طبیعت چگونه می توان از این روش استفاده کرد و خدا نیز چگونه به کار برده است.    شناختی    اخلاق    *            
    ایمان داشتن به اینکه می توانم با تدریس کتاب ریاضی درس الگو های عددی و هندسی پایه اول  بهتر زندگی کنم    روانی حرکتی    ایمان    *            
    درک و آگاهی نسبت به شناخت این درس به عنوان نعمت الهی    شناختی    تفکر    *            
رئوس مطالب    آشنایی کامل دانش آموزان با مفهوم درس و  ایجاد تفکر و خلاقیت در فرایند یاد دهی – یادگیری

مواد و رسانه‌های آموزشی    Cd های آموزشی .تولید محتوای الکترونیکی.پاورپوینت آموزشی.قلم نوری.برد هوشمند
پیش بینی رفتار ورودی     با یاد و نام خدا و سلام و احوالپرسی بررسی وضعیت روحی و روانی و حضور و غیاب و پرسش و پاسخ
ایجاد ارتباط اولیه      معلم بعد از احوالپرسی نظر دانش آموزان را راجع به کتاب ریاضی پایه اول و درس الگو های عددی و هندسی می پرسد و روش های علاقه مند نمودن دانش آموزان به این درس را به کار می گیرد.    زمان 8   دقیقه
گروه‌بندی، مدل و ساختار کلاسی    معلم کلاس را آماده کرده و به صورت یو شکل در می آورد و دانش آموزان را به چند گروه تقسیم می کند که بهتر بتواند با دانش آموزان ارتباط برقرار کرده و درس الگو های عددی و هندسی را تدریس نماید.
روش ‌ایجاد و تداوم انگیزه    بالا بردن قدرت استدلال دانش آموزان با استفاده از شیوه ی مناسب- علاقه مند کردن دانش آموزان به تدریس کتاب ریاضی درس الگو های عددی و هندسی پایه اول  و بیان موارد مختلف و توجه دادن آنها به اهداف درس    زمان: متناوب
ارزشیابی آغازین    معلم درباره موضوعاتی که در درس الگو های عددی و هندسی در کتاب ریاضی پایه اول وجود دارد به دانش آموزان تعدادی برگه که از قبل سؤالاتی نوشته شده می دهد تا به سؤالات پاسخ دهند و هم گروهی ها آنها را تصحیح کنند.    زمان: 5 دقیقه
روش‌های تدریس    پرسش و پاسخ، گروهی
ب: فعالیت‌های مرحله حین تدریس
آماده سازی    ·       توجه ویژه به تفاوت های فردی در بین دانش آموزان 
·         اهمیت نحوه ی رفتار معلم با دانش آموز 
·         ایجاد جو دوستانه جهت جلوگیری از خستگی دانش آموزان 
·         استفاده ی بهینه از حداقل امکانات 
·         توجه به دانش آموزان ویژه  و کم حرف .
·         استفاده از تجربیات نو و به روز و در دسترس  دانش آموزان جهت تدریس .
·         مشارکت کلیه ی دانش آموزان در امر تدریس .
·         تقویت هوش بینایی ، شنوایی و گویایی در دانش آموزان با طرح پرسش های گوناگون    زمان: 5 دقیقه
ارائه درس جدید    
فعالیت‌های معلم- دانش‌آموز: این فعالیت‌ها به صورت تلفیقی مطرح می‌شود و تفکیک آن به معنای مجزا بودن فعالیت‌های معلم و دانش‌آموز است و منطقی به نظر نمی‌رسد و به همین خاطر از خط‌چین استفاده شده است.

فعالیت های معلم    فعالیت های دانش آموزان
معلم تدریس درس الگو های عددی و هندسی را آغاز می کند     دانش آموزان کاملا به درس گوش می دهند.
معلم در رابطه با درس الگو های عددی و هندسی اهداف را بیان می کند.    دانش آموزان با توجه به اهداف بیان شده مثال می زنند.
معلم تدریس درس الگو های عددی و هندسی را به کمک برد هوشمند و محتوا سازی تکمیل می کند.    دانش آموزان با اشتیاق مراحل تدریس را دنبال می کنند.
معلم در حین تدریس درس الگو های عددی و هندسی دانش آموزی را پای تابلو می آورد.    دانش آموز به دقت هنگام تدریس همکاری می کند.
معلم یک جمع بندی نهایی را درباره الگو های عددی و هندسی برای دانش آموزان بیان می کند.    دانش آموزان از تدریس حاضر راضی و خشنود می شوند و به دقت گوش می دهند.
مدت زمان: 50 دقیقه


فعاليت‌های خلاقانه دانش‌آموزان    
- پس از آموزش درس به صورت کلامی، از دانش آموزان خواسته می شود فعالیت ها را به صورت نمایش انجام دهند.
- بعد از بررسی فعالیت های انجام شده توسط دانش آموزان از آنها خواسته می شود سوالات کار در کلاس هم به صورت گروهی انجام دهند.و برای آن یک بازی بسازند.

 


ج: فعالیت‌های تکمیلی
ارزشیــابـــــی    الف: تکوینی (در جریان تدریس)
پس از نظارت بر کار دانش آموزان از گروه ها خواسته می شود که با مشورت هم گروهی های خود چگونگی انجام درس الگو های عددی و هندسی ، توجه به فعالیت های انجام شده را با راهنمایی سرگروه انجام دهند.

ب: ارزشیابی تراکمی

با استفاده از کارت های آموزشی از دانش آموزان خواسته می شود که سوالات مربوط به درس الگو های عددی و هندسی را جواب دهند.
    زمان: در طول تدریس                        5 دقیقه    زمان 
جمع‌بندی
و ساخت دانش جدید    پس از نظارت بر کار دانش آموزان از گروه ها خواسته می شود که با مشورت هم گروهی های خود چگونگی انجام درس ، توجه به فعالیت های انجام شده را با راهنمایی سرگروه انجام دهند.
    زمان: 5 دقیقه    
تعیین
تکالیف و اقدامات بعدی     از دانش آموزان خواسته می شود، تا برای جلسه ی بعد با توجه به تدریس کتاب ریاضی درس الگو های عددی و هندسی پایه اول نمونه واقعی در زندگی بیان کنند.    زمان: 3 دقیقه    
معرفی منابع    – کریمی،یوسف( 1392 ). روانشناسی اجتماعی: نظریه ها،مفاهیم وکاربردها. تهران: نشرارسباران.
– کریمی،یوسف( 1390 ). روانشناسی اجتماعی: نظریه ها،مفاهیم وکاربردها(چاپ یازدهم).تهران: نشرارسباران.
– کریمی،ي. ( 1389 ). روانشناسی اجتماعی: نظریه ها،مفاهیم وکاربردها(چاپ یازدهم).تهران: نشرارسباران.
– وینرایت،ویلیام(بیتا). عقل ودل. ترجمه: محمدهادي شهاب( 1394 ). قم: انتشارات پژوهشگاه ریاضی ومعارف اسلامی.
– مارشال،کاترین وراسمن،گرچنب. ( 2014 ). روش تحقیق کیفی. ترجمه: علی پارسائیان وسیدمحمداعرابی(2016).تهران: انتشارات دفترپژوهشهاي فرهنگی. )
.– مارشال،ك. وراسمن،گ. ب. ( 2015 ). روش تحقیق کیفی. ترجمه: علی پارسائیان وسیدمحمداعرابی 1377). تهران: انتشارات دفتر پژوهشهاي فرهنگی.
– سرمد،زهره؛بازرگان،عباس وحجازي،الهه. ( 1394 ) روشهاي تحقیق درریاضی رفتاري. تهران: انتشارات آگه.
– سرمد،زهره،بازرگان،عباس وحجازي،الهه. ( 1391 ) روشهاي تحقیق درریاضی رفتاري. تهران: انتشارات آگه.
– سرمد،ز.،بازرگان،ع. وحجازي،ا. ( 1389 ). روشهاي تحقیق درریاضی رفتاري. تهران: انتشارات آگه
    زمان: 5 دقیقه    
 


10,000 تومان